رفتن به مطلب
انجمن تخصصی پرشین هویز

پست های پیشنهاد شده

اتصال دامنه به سرور مجازی

 ابتدا باید در یک سرویس DNS نسبت به ایجاد یک Zone به نام دامین خود (به طور مثال domain.com) اقدام و در داخل آن رکوردهای مورد نظر خود (مانند www, *, ftp) را برای آی پی سرور مجازی مربوطه (مانند 192.168.1.1) ایجاد نمایید. در مرحله دوم نیز باید به کنترل پنل دامین مورد نظر مراجعه و در بخشی به نام child name servers نسبت به ثبت حداقل دو نیم سرور (به طور مثال ns1.domain.com و ns2.domain.com ) به ترتیب برای IP و یا IPهای سرور مجازی مورد نظر اقدام و در انتها نیم سرورهای مربوطه را به عنوان DNS برروی دامین خود تنظیم نمایید.

برای پیاده سازی مرحله اول می باید به بخش DNS مرتبط با سرور مجازی خود مراجعه نموده و برروی Forward Lookup Zones (موجود در پنجره سمت چپ) کلیک راست کرده و گزینه New Zone کلیک نمایید.

در پنجره لود شده برروی دکمه Next و کلیک کرده و در صفحه بعدی گزینه Primary Zone را انتخاب و برروی دکمه next کلیک نمایید. در پنجره بعدی نام دامین domain.com (به جای domain.com نام دامین خود) را وارد نمایید.
سپس به ترتیب دکمه های Next -> Next -> Next -> Finishرا در پنجره های مربوطه زده ت در انتها zone مورد نظر ایجاد گردید.

حال برروی zone مربوطه دابل کیک کرده تا وارد آن شوید. در این صفحه برروی رکورد SOA دابل کیک نمایید. در صفحه لود شده در برگه start of authority کلیک کرده و تنظیمات نمایش داده شده در تصویر ذیل را اعمال نمایید. (توجه داشته باشید که به جای domain.com نام دامین خود را وارد نمایید)


حال به سربرگ name servers مراجعه و برروی دکمه Edit کلیک نمایید.


 

در این صفحه نیم سرور اول و آی پی سرور مجازی خود را وارد و سپس برروی دکمه resolved و در انتها برروی دکمه ok کلیک نمایید. توجه داشته باشید از آنجا که نیم سرور برای آی پی که شما وارد می نمایید ثبت نشده است لذا خطایی نمایش داده می شود که مهم نبوده و تنها کافیست در انتها برروی دکمه ok کلیک نمایید.

برای ایجاد نیم سرور دوم در این صفحه برروی دکمه Add کلیک کرده و مرحله قبل را برای نیم سرور ns2.domain.com و آی پی سرور مجازی خود تکرار نمایید. حال به برگه zone transfer مراجعه نموده و تیک گزینه allow zone transfers را برداشته و در انتها برروی دکمه ok کلیک نماید.
 

حال می باید دیگر رکوردهای مورد نیاز خود را در این مرحله ایجاد نمایید. به طور مثال برای وب سایت حداقل رکورد های مورد نیاز www, * و خالی (از نوع A و با آی پی سرور ) می باشد که برای آگاهی هرچه بیشتر شما نسبت به ایجاد این 3 رکورد در ذیل اقدام می گردد.
برای ایجاد رکورد های مربوطه دکمه راست موس را در صفحه مربوطه زده و گزینه New Host (A or AAA) را انتخاب نمایید.
برای ایجاد اولین رکود وب در پنجره لود شده در فیلد name هیچ موردی وارد ننموده و در بخش IP Address آی پی سرور مجازی خود را وارد نمایید (آی پی 192.168.1.1 تنها به عنوان مثال می باشد و شما باید از آی پی خود استفاده نمایید 

موارد مرحله قبل را اینبار برای نام های www و سپس * مجدداً تکرار نمایید. تا حداقل سه رکورد لازم برای وب را ایجاد نمایید.
در صورت نیاز به ایجاد دیگر رکوردها می باید با توجه به نوع و مقادیر آن نسبت به ایجاد آنها اقدام نمایید.

حال کافیست به کنترل پنل دامین مورد نظر خود مراجعه و در بخش child name servers نسبت به ثبت نیم سرورهای خود ( که در این مثال ns1.domain.com و ns2.domain.com بود) برای IP یا IPهای سرور مجازی مربوطه اقدام نموده و در انتها نیم سرورهای ثبت شده را به عنوان DNS برروی دامین خود تنظیم نمایید. از آنجا که شرکت های ارائه دهنده دامین دارای کنترل پنل های متفاوتی می باشند لذا برای آگاهی از این تنظیمات می توانید با شرکت مربوطه ارتباط داشته باشید و از آنها بخواهید تا در پیاده سازی این مرحله شما را یاری نمایند.

اتصال دامنه به سرور مجازی

منبع https://www.persianwhois.com/

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید!

شما میتوانید پست خود را ارسال کنید و بعدا ثبت نام کنید. اگر از قبل ثبت نام کرده اید, وارد شوید سپس پست خود را ارسال کنید.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از ۷۵ اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.


×
×
  • جدید...